„BITWA NA DROBIOWE SMAKI” WYGRANA

16 listopada 2022 okazał się szczęśliwym dniem dla Justyny Pyry i Dawida Orzecha. Duet z Agro zwyciężył w eliminacjach regionalnych konkursu gastronomicznego „Bitwa na drobiowe smaki 2”, gwarantując sobie udział w ogólnopolskim finale. Opiekunką zespołu była pani Wioletta Walczyk - Weselak. O swoich wrażeniach po konkursie opowiedziała Justyna Pyra.
 

Co było dla Ciebie najtrudniejszym zadaniem w konkursie?
Justyna Pyra: Opanowanie stresu. Zwłaszcza w pierwszy dzień konkursu, w nowym miejscu. Drugiego dnia było już lepiej, czuliśmy się pewniej. Najpierw przygotowywaliśmy dania na podstawie receptur opracowanych wcześniej w szkole i ćwiczonych pod okiem pani Walczyk Weselak. Było tego dużo; ramen, kurczak w sosie sojowo-miodowym z sezamem, trybowane udko z pomarańczą, pierożek z farszem z kurczaka.  W drugim etapie bitwy musieliśmy wymyślić dania ze składników narzuconych przez organizatorów.

Coś was zaskoczyło?
Trzeba przyznać, że dobór składników obowiązkowych początkowo trochę nas zaskoczył, bo jak połączyć ser owczy Pecorino, pęczak,  jabłko i wątróbkę z mięsem drobiowym?  To było wyzwanie. I udało się, także dzięki naszej pani.  

Udało się bardzo dobrze, bo organizatorzy gratulowali Wam kreatywności, niezłomności oraz wyczucia smaku i estetyki.
Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Przed nami finał w Warszawie, ale jesteśmy świadomi jak dużo jeszcze pracy przed nami.
Gratuluję sukcesu i życzę wam wytrwałości w przygotowaniach do finału.

Rozmawiała Małgorzata Pięta