200 ROCZNICA URODZIN CYPRIANA KAMILA NORWIDA

29 września młodzież z naszej szkoły pod kierunkiem pań: Sylwii Panek i Jolanty Kosiak przygotowała montaż słowno muzyczny z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Uczniowie: Karol Łagowski i Wiktor Błachowicz klasy 2TI znakomicie wcielili się w role Norwida i Zenona Przesmyckiego, natomiast uczennice: Sylwia Góral, Monika Strzępek i Kinga Pociask z klasy 3 MAG pięknie recytowały poezje tego wybitnego twórcy do muzyki Chopina. Tematem przewodnim montażu były wiersze ukazujące tęsknotę za ojczyzną, miłość oraz zagadnienia sztuki jako absolutu. Ważnym elementem występu było przedstawienie biografii tego romantycznego twórcy. Cały scenariusz został wzbogacony piosenkami Michała Bajora i Grzegorza Turnaua w wykonaniu Alicji Zięby uczennicy z klasy 3ŻP.

Nauczyciele bibliotekarze