DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE – WYNIKI SZKOLNE

Szkolny etap Dykanda Niepodległościowego odbył się 9 października 2018r. i zgromadził 21 uczniów Agrotechnika. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Dyktanda, więc cieszymy się z zainteresowania uczniów tą inicjatywą, która swoim zasięgiem obejmuje 6 województw. Warto dodać, że wielką wartością Konkursu jest świadomość przynależności do wielkiej wspólnoty osób piszących „po polsku o historii” w tym samym czasie! Tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustanowienia rekordu Guinnessa w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie.

W etapie szkolnym zostały wyłonione osoby, które uzyskały co najmniej 75 % punktów z dyktanda, są to: Magdalena Tęcza I Tak, Aldona Wiktor IV Ti, Patrycja Kościkiewicz I Tia, Anita Zapał II Tż, Michał Dyło II Ti, Dawid Dral I Tib. Ich prace zostaną wysłane do Podkarpackiej Komisji Konkursowej, która ostatecznie kwalifikuje uczestników do etapu wojewódzkiego. W piątek 2 listopada 2018 roku na stronach internetowych Organizatorów Konkursu http://www.dyktando.hostingasp.pl zostanie opublikowana lista uczestników etapu wojewódzkiego. Czekamy z niecierpliwością i gratulujemy szkolnym zwycięzcom! Dziękujemy także wszystkim, którzy przystąpili do konkursu i tym samym uczcili Jubileusz 100-lecia Niepodległości.

Dodatkowo uczestnicy Dyktanda wzięli udział w anonimowej ankiecie, odpowiadając na pytanie: Kogo uważam za najważniejszego Polaka w minionym stuleciu? Otóż młodzież uznała, że ten tytuł należy się ex aequo Janowi Pawłowi II i Józefowi Piłsudskiemu, a na drugim miejscu uplasowały się (także ex aequo) Maria Skłodowska – Curie i Wisława Szymborska.

Małgorzata Pięta

galeria zdjęć