INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uroczystą mszą św. w kościele farnym w Ropczycach młodzież Zespołu Szkół Agro – Technicznych powitała nowy rok szkolny. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się z nauczycielami i wychowawcami w szkole. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości głos zabrał nowo mianowany dyrektor szkoły, pan Bogusław Wojnowski, życząc wszystkim nauczycielom oraz pierwszoklasistom wytrwałości i pasji. Przychodzicie do dobrej szkoły, do szkoły, w której będziecie się dobrze czuli i w której panuje rodzinna atmosfera, a wszyscy się wzajemnie wspierają. Jestem przekonany, że gdy spotkamy się tutaj w czerwcu na zakończenie tego roku szkolnego każdy z nas będzie mógł powiedzieć „Tak, to był dobry rok” – podkreślił dyrektor.

Także starosta powiatu wyraził radość z licznego grona nowo przyjętych uczniów, a panu dyrektorowi życzył powodzenia w zarządzaniu szkołą i podejmowania samych trafnych decyzji, które będzie mógł podpisywać piórem otrzymanym w upominku. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele Rady Pedagogicznej oraz Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie uroczystości dźwięk pierwszego dzwonka oznajmił wszystkim, że miły czas wakacji dobiegł końca i czas wrócić do szkolnych obowiązków.

Nowy rok szkolny w liczbach: do klas pierwszych przyjęto w ZSA-T 336 uczniów, grono pedagogiczne powiększyło się o 17 nowych nauczycieli.

MP

ZOBACZ ZDJĘCIA