TURNIEJ CS:GO

Organizatorzy ZSA-T E-SPORT MASTER 2018 CS:GO – Marcin Święch i Szymon Panek z klasy III Technikum w zawodzie technik informatyk, pod opieką nauczycieli pana Sławomira Krawczyka i pana Łukasza Mędrygała oraz przy współpracy Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa oraz Starostwa Powiatowego w Ropczycach zorganizowali największą imprezę e-sportową w województwie podkarpackim. Turniej był świetną promocją nie tylko dla samej placówki Zespołu Szkół Agro-Technicznych, ale również dla Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego na arenie całego województwa. Dodać należy, że turniej E-SPORT MASTER 2018 CS:GO został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Do turnieju zgłosiło się 32 drużyny z całego województwa podkarpackiego. Uczestnicy pierwsze rozgrywki rozegrali w fazie online w dniach 23.10-5.11.2018 r. Z pierwszej fazy zostało wyłonionych 16 zespołów, które następnie zmierzyły się w drugiej fazie rozgrywek od 12.11 do 26.11.2018 r. W fazie pucharowej wzięły udział te drużyny, które zakwalifikowały się do niego po wygraniu wcześniejszych eliminacji rozegranych online.  Do fazy pucharowej przeszło 8 drużyn, które współzawodniczyły „na żywo” przy udziale widowni w auli szkolnej ZSA-T. Cały turniej komentował Tomasz „Stigu” Cwyl, który swoim profesjonalnym komentarzem uświetnił całe wydarzenie

Dnia 7 grudnia 2018 r. w jednej ósmej finałów spotkały się następujące zespoły: PLK, one.Target, LEPSI, ILUZJA, Electric Guys, II LO Sanok, Wyimaginowani Gracze i CDG. Etap piątkowy miał na celu wyłonić drużyny do ścisłego finału, który odbył się w sobotę 8.12.2018 r. W tej fazie rozgrywek żarty już się skończyły i każda ekipa chciała zmieść z mapy swoich rywali. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie drużyny LEPSI w składzie: z klasy III TI - Arkadiusz Galas, Szymon Panek, Jakub Wójcik, z klasy II TI – Paweł Kordek, z klasy II BS – Natan Tokarski. W pierwszym meczu spotkali się LEPSI vs ILUZJA i tu okazała swoją wyższość drużyna gospodarzy LEPSI wygrywając 2:0. W następnym pojedynku miano lepszej drużyny wywalczyła sobie PLK pokonując one.Target 2:1. Trzecim spotkaniem tego dnia był pojedynek pomiędzy Electric Guys vs II LO Sanok, który zakończył się wynikiem 2:0 dla Electric Guys. Czwarte spotkanie pomiędzy Wyimaginowani Gracze vs CDG musiało zostać przełożone na dzień następny w wyniku awarii serwerów gry. W sobotni poranek okazało się, że to jednak drużyna  Wyimaginowani Gracze jest lepsza od CDG wygrywając 2:1.

Dnia 8 grudnia 2018 r. w pierwszym półfinale spotkały się drużyny LEPSI vs PLK. Nasi reprezentanci wygrali pojedynek 2:0 i tym samym zakwalifikowali się do finału. W drugim półfinale zawodnicy Electric Guys pokonali drużynę Wyimaginowani Gracze 2:1.

W finałowym pojedynku zmierzyli się gospodarze, czyli drużyna LEPSI  z drużyną Electric Guys z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. II Armii Wojska Polskiego w Krośnie. Po raczej jednostronnym pojedynku mistrzem rozgrywek została drużyna Electric Guys, która wygrała z naszą drużyną 2:0. Nasi gospodarze uplasowali się na drugim miejscu, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy zawodnikom. Nagrody dla drużyn, które zajęły 1 i 2 miejsce zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach, Kingston, HyperX, Pukawka.pl, Comax Computers oraz Radę Rodziców przy ZSA-T.

Marcinowi Święch, Szymonowi Panek oraz grupie technicznej – uczniom z klasy III TI: Witoldowi Anreasik, Kamilowi Świstak, Jakubowi Paśko, Jakubowi Wójcik, Adrianowi Kosiak, Michałowi Załocha, Hubertowi Wiktor, Arkadiuszowi Galas –  dziękujemy za organizację całego turnieju, poświęcony czas na stworzenie i realizację projektu, a także za promocję szkoły i powiatu na terenie województwa podkarpackiego. Podziękowanie należy się również panu konserwatorowi Wojciechowi Misiorek, który poświęcił swój czas, aby otworzyć i zamknąć budynek szkolny i tym samym umożliwił uczestnikom rozegranie turnieju. Mamy nadzieję, że podobne turnieje wpiszą się na stałe w rozgrywki szkolne.

S. K.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZDANIA NAGRÓD
ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU