UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Pierwszy września 2022 r., czwartek, to jednocześnie pierwszy dzień  nowego roku nauki i pracy dla młodzieży i pedagogów. W Zespole Szkół Agro-Technicznych ten szczególny dzień  rozpoczął się Mszą Św. dla – oraz w intencji – uczniów i pracowników ropczyckich szkół. O uroczystą oprawę nabożeństwa częściowo zadbali również sami uczniowie i nauczyciele.

Następnie w auli szkolnej odbyło się krótkie spotkanie klas pierwszych z Dyrekcją oraz wychowawcami. Uczniowie, którzy zaczynają przygodę z naszą szkołą, usłyszeli od pana dyrektora Bogusława Wojnowskiego i pani wicedyrektor Joanny Kozubowskiej wiele miłych słów – przede wszystkim podziękowania za to, ze zdecydowali się spędzić kilka najbliższych lat właśnie w Zespole Szkół Agro-Technicznych. Również pojawiły się słowa zachęty do nauki, co przynosi w szkole – i po jej ukończeniu - wymierne korzyści. A słowa otuchy skierował do młodszych, może dziś nieco zagubionych kolegów, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Głos zabrała również obecna na uroczystości pani Sabina Wlezień, Sekretarz Powiatu, życząc wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.

Po oficjalnej części rozpoczęcia nowego roku szkolnego, uczniowie przeszli do wyznaczonych sal, aby spotkać się i porozmawiać z wychowawcami o najpilniejszych sprawach w nieco luźniejszej atmosferze. A od jutra – zaczyna się zwykła, dla niektórych łatwa, dla innych trudniejsza,  szkolna rzeczywistość.  Ale to tylko 42 tygodnie… I „Wakacje! Znów będą wakacje…”. Na pewno!