WIDZĘ SIEBIE W TYM ZAWODZIE!

WIDZĘ SIEBIE W TYM ZAWODZIE! NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W PORADNICTWIE ZAWODOWYM. UDZIAŁ ZSA-T W PROJEKCIE WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY W RZESZOWIE

Samodzielne zaplanowanie własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej stanowi duże wyzwanie dla młodych ludzi. Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy, oznaczająca ciągłą potrzebę rozwijania, podnoszenia oraz zdobywania zupełnie nowych kwalifikacji zawodowych, stanowi dodatkowy aspekt, utrudniający podjęcie takiej decyzji. Każde spotkanie z doradcą zawodowym może być ułatwieniem i podpowiedzią w planowaniu ścieżki edukacyjno- zawodowej.

Uczniowie klasy IV MAG wzięli udział w testowaniu modelu poradnictwa zawodowego wśród osób młodych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczniowie spotkali się dwukrotnie z doradcami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Dzięki specjalnym aplikacjom i z wykorzystaniem gogli vr mogli obejrzeć filmy o zawodach w technologii 360 stopni oraz spróbować swoich sił w wykonywaniu konkretnych zadań zawodowych przy wykorzystaniu specjalnych interaktywnych aplikacji. Narzędzie w tej chwili jest na etapie testowania, a nasi uczniowie przyczynili się do jego ocenienia.

Agnieszka Wychocka