konkursy

KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO FORGET ME NOT

W dniu  22 listopada uczniowie klas I – III ze Szkoły Branżowej I Stopnia i uczniowie klas I Technikum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie językowym FORGET ME NOT. Uczniowie zmierzyli się ze znajomością  treści opowiadań, sentencji, słownictwa i wyrażeń zawartych we wszystkich  rodzajach zaprezentowanych  materiałów. Pytania występowały w formie zadań testowych: zamkniętych: typu prawda - fałsz, wielokrotnego wyboru i zadań na dobieranie, a także zadań testowych otwartych: z luką i zadań krótkiej odpowiedzi.

A.K., S.M.B., D.W., E.J.C., P.W.

Tags: 

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „NA TROPIE CZYSTEGO POWIETRZA”!

14 listopada obchodziliśmy  w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony kilkanaście lat temu przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza Fundację Arka z Bielska-Białej. Dziś wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Każdy z nas codziennie podejmuje decyzje, które przekładają się na jakość powietrza w naszej okolicy, a często również na stan powietrza, którym oddychają ludzie na drugim końcu świata.

Tags: 

NAJLEPSZY PROGRAMISTA

Kacper Saletnik – uczeń czwartej klasy w zawodzie technik informatyk znalazł się w grodzie 15 osób, które awansowały do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu programistycznego pn. „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”. Warto zaznaczyć, że po rozwiązaniu 5 zadań pierwszego etapu Kacper uzyskał w tym gronie najlepszy wynik. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie na drodze do finału!

Maciej Matusik

Tags: 

KONKURS NA WYDRUK 3D

Przypominamy o trwającym konkursie na najciekawszy gadżet promocyjny wykonany w technologii 3D. Na Wasze prace czekamy do 10 listopada! Szczegóły zajdziecie w wiadomości w e-dzienniku. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu w Waszym nauczycielem informatyki.

Tags: 

ROK POLSKIEGO ROMANTYZMU W KONKURSACH

200 lat temu młody Adam Mickiewicz wydał w Wilnie I tom Poezji, a dzieło to uznano za początek romantyzmu w Polsce. Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Polskiego Romantyzmu, bo romantyzm to epoka wyjątkowa w polskiej kulturze – wtedy tworzyli tacy giganci sztuki jak Mickiewicz, Słowacki, Norwid, Fredro, Szopen, Moniuszko. Z okazji Roku Polskiego Romantyzmu Starostwo Powiatowe w Ropczycach ogłosiło dla dzieci i młodzieży trzy konkursy nawiązujące do twórczości Adama Mickiewicza: plastyczny, recytatorski i konkurs wiedzy o III cz.

Tags: 

KONKURS PLASTYCZNY "TORT URODZINOWY"

Cukiernicy to nie tylko rzemieślnicy, ale i artyści. Na blogach cukierniczych autorzy chwalą się pięknie wykonanymi wypiekami. Niektóre z ciast i tortów śmiało można porównać do dzieł sztuki. Są piękne, nietuzinkowe i zapewne zachwycają smakiem.

Koło cukiernicze wychodzi z propozycją do wszystkich uczniów mających bogatą wyobraźnię i utalentowanych plastycznie do wzięcia udziału w konkursie pn. „TORT URODZINOWY”.

Konkurs będzie przeprowadzony w dniach 17 października – 10 listopada 2022 r.

Tags: 

„5-DNIOWE WYZWANIE” ZAKOŃCZONE SUKCESEM

Szkolny Konkurs Językowy pt. „5-dniowe Wyzwanie” obywał się podczas całego roku szkolnego 2021/2022 i składał się z czterech tur, które zawierały  wyzwania publikowane na szkolnych mediach społecznościowych. Zadania sprawdzały umiejętności językowe oraz wiedzę o kulturze krajów anglo i niemieckojęzycznych.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności  językowych ale także motywowanie uczniów do nauki języków obcych.

Tags: 

NAGRODZENI W KONKURSIE ZE ZNAJOMOŚCI PANA TADEUSZA

Kraj lat dziecinnych!  On zawsze zostanie
Święty i czysty jak pierwsze kochanie.
"
(A. Mickiewicz „Pan Tadeusz”)

12 maja 2022 roku w bibliotece ZSAT odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu szkolnego: „Śladami  bohaterów  „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza” z okazji roku polskiego romantyzmu. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury, pogłębienie wiedzy o twórczości Adama Mickiewicza oraz krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu. Uczestnicy rozwiązali  test sprawdzający znajomość utworu.

Tags: 

Strony