konkursy

ADAM W GRONIE NAJLEPSZYCH INFORMATYKÓW!

Adam Szerszeń z pierwszej klasy technikum informatycznego awansował do grona najlepszych w X Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym dla szkół ponadpodstawowych "InfoSukces", który jest organizowany przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. 17 marca powalczy o tytuł laureata w grupie 20 najlepszym młodych informatyków z całej Polski. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za dobry wynik w finale!

Maciej Matusik

Tags: 

HUBERT NAJLEPSZY W DRUKU 3D

Hubert Kmieć z trzeciej klasy technikum informatycznego, został zwycięzcą pierwszego szkolnego konkursu na najciekawszy gadżet, wykonany w technologii 3D. Rewolwer Huberta zdobył największą ilość głosów, a wszystkie prace konkursowe możecie zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, a  pozostałym osobom biorącym udział w konkursie, dziękujemy za zaprojektowanie i zgłoszenie bardzo ciekawych prac.

Maciej Matusik

 

Tags: 

RECYTATORZY NA PODIUM

28 lutego 2023 r. w ropczyckim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego „Zawsze wierni”. 16 uczniów ze szkół średnich Sędziszowa Młp. i Ropczyc ubiegało się o awans do ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu. Uczniowie naszej szkoły

Tags: 

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

,,Malarstwo jest milczącą poezją ,a poezja mówiącym malarstwem.’’ Simonides z Keos. Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczennica Dominika Mazur z klasy IV IbP zdobyła I miejsce w konkursie ,,Interpretacja plastyczna utworu Aleksandra Fredry’’ zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką -Filię w Sędziszowie Młp. przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.

Tags: 

SZKOLNY ETAP KONKURSU „ZAWSZE WIERNI”

W ostatni piątek odbyły się w naszej szkole  eliminacje do  tegorocznej edycji  powiatowego konkursu recytatorskiego „Zawsze wierni”.  Jak zauważył pan dyrektor Bogusław Wojnowski, który wraz z pp. Katarzyną Czajkowską i Sylwią Panek zasiadał w konkursowym jury, trzeba dziś nie lada odwagi, aby w obecności kolegów wyjść na scenę i zaprezentować poetycki tekst na niełatwy i niepopularny wśród rówieśników temat patriotyzmu, poświęcenia, bohaterstwa, a często nawet śmierci. Jednak dla  naszych młodych artystów scena szkolnej auli nie okazała się miejscem onieśmielającym.

Tags: 

I POLITECHNICZNY TURNIEJ SZACHOWY

11 stycznia 2023 roku reprezentacja Zespołu Szkół Agro-Technicznych w składzie:

Piotr Bielański 3 Ti, Mateusz Dyło 3 Ti, Hubert Drozd 3 Ti, Andżelika Mazur 4 IbP wzięła udział w I Politechnicznym Turnieju Szachowym Szkół Ponadpodstawowych, zorganizowanym w ramach III Kongresu Edukacyjnego „IT i Szachy” .

Drużyna zupełnie dobrze zaprezentowała się na tle innych placówek z województwa podkarpackiego, zajmując 17. miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje kapitan drużyny, Piotr, który zdobył 5,5 z 7 punktów, nie przegrywając żadnej partii.

Tags: 

KACPER WYPROGRAMOWAŁ FINAŁ!

Kacper Saletnik z czwartej klasy technikum informatycznego znalazł się z gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu programistycznego PING (Potyczki Informatyczne Nowej Generacji). Nasz uczeń trafił do grona 11 najlepszych programistów z całej Polski, awansując z maksymalną liczbą punktów! Kacper 18 kwietnia będzie walczył w murach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie o tytuł laureata.

Maciej Matusik

Tags: 

NAGRODZENI W KONKURSIE POETYCKIM

20 grudnia  2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie   konkursu poetyckiego „Piszę wiersze” organizowanego przez bibliotekę szkolną . Uczniowie mieli za zadanie ułożyć  wiersz z tytułów książek zgromadzonych w różnych bibliotekach. Celem konkursu było  zachęcenie młodzieży do twórczości poetyckiej, rozwijanie  wyobraźni oraz popularyzacja czytelnictwa. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością  i  wyobraźnią. W wierszach podejmowali różnorodną  tematykę: miłości, przyjaźni szczęścia, ludzkiej  egzystencji. Jury wyłoniło trzech laureatów:

Tags: 

KONKURS „SPELLING MASTER”

W listopadzie 2022 r. odbył się konkurs pt.”Spelling Master” organizowany przez szkołę językową House of English, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Sukces naszego wychowanka, Patryka Paśko z klasy IV IBG, ucieszył uczniów i nauczycieli. Patryk zdobył I miejsce, pokonując poprzeczkę bardzo wysoko zawieszoną przez konkurentów.

Ogromne brawa dla wszystkich uczestników konkursu z naszej szkoły, których było niemal pięćdziesięciu.

Patryku,  jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tags: 

Strony