GALA IT SZKÓŁ

7 października w warszawskiej siedzibie NASK, czyli Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród rankingu Szkół IT. NASK to zespołu, który odegrał istotną rolę w podłączeniu Polski do Internetu: nawiązanie po raz pierwszy łączności przy użyciu protokołu IP pomiędzy Instytutem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego a Centrum Komputerowym Uniwersytetu w Kopenhadze co nastąpiło 17 sierpnia 1991r.

Gala była podsumowaniem całorocznego rankingu, w którym nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w skali województwa oraz drugie miejsce na arenie ogólnopolskiej. Kolejny raz znaleźliśmy się na podium pozostawiając w tyle blisko 600 szkół branych pod uwagę w rankingu.

Podczas uroczystości nagrodzono również uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w ogólnopolskim konkursie informatycznym pn. „Grand IT Test”. Wśród laureatów, również na drugim miejscu znalazł się Rafał Pociask – uczeń drugiej klasy technikum informatycznego.

Po odebraniu nagród i gratulacji mięliśmy okazję uczestniczyć z debacie „Czy Polska będzie potęgą w kodowaniu?” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mistrzów Kodowania i NASK po czym skorzystaliśmy z ostatniej atrakcji przygotowanej przez organizatorów, którą była wizyta w Centrum Nauki Kopernik.