PODSUMOWANIE GRY LEAGUE OF LEGENDS

W Zespole Szkół Agro - Technicznych w dniach 15-23 maja 2017r. odbywał się pierwszy szkolny e-sportowy turniej z gry League of Legends. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn. W każdym zespole grało 5 zawodników co razem łącznie dało nam liczbę 50 graczy. Faza grupowa odbywała się w dniach 15-16 maja, faza ćwierćfinałowa 17 maja, a faza półfinałowa 19 maja. W wielkim finale zmierzyli się zawodnicy z klas 3Tig oraz 1Ti pod nazwami drużyn „Kondominium Ostrowsko - Brzezińskie pod Skrzyszowskim Zarządem Powierniczym - „KOBPSZP’’ oraz „Czterej Pancerni i Kret” - „CPIK’’. Finał odbył się w salach informatycznych dnia 23 maja, natomiast rozgrywki były oglądane na auli szkolnej. Zwycięsko ze starcia wyszła drużyna „KOBSZP’’ przegrywając tylko pierwszą grę a następnie wygrywając dwie następne.System do dwóch wygranych obowiązywał na zawodach od fazy ćwierćfinałowej. Sześcioosobowa drużyna zwyciężców na czele z Witoldem "LexusWolf" Wilczyńskim otrzymała z rąk pani wicedyrektor mgr Lucyny Kędzior puchar oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów jak też nagrody wirtualne ufundowane przez twórcę gry firmę Riot Games. (No dobra rp nie było, ale staraliśmy się)

ZOBACZ ZDJĘCIA

Tak prezentuje się końcowe podium:
1.KOBSZP - klasa 3 Tig
2.CPIK - klasa 1 Ti
3.Profesjonalna ekipa nowych imperatorów szkoły - klasa 3 Tum

A tak prezentuje się lista sponsorów:
Comax Computers
HyperX
ZSA-T Ropczyce
EVO-PC

Archiwum z meczami znajdziecie pod tym linkiem: zobacz

E-sport ogląda już blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo. Rosnąca popularność e-sportu sprawia, że interesują się nim przedstawiciele biznesu sportowego. To niezagospodarowana przestrzeń, w której można kreować przyszłość i brać w niej czynny udział – ocenia Paweł Madler, dyrektor operacyjny Macro Games.

Dla osób które chciałyby bardziej zgłębić istotę sportu elektronicznego zapraszamy na dokument Włodka Markowicza na ten temat dostępnego pod tym linkiem: zobacz

Dziękujemy serdecznie jeszcze raz dyrekcji jak i nauczycielom opiekunom oraz sponsorom bez których ten turniej nie miałby prawa bytu.