ZAŚPIEWALI I WYGRALI

Już po raz dziewiętnasty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Jak każdego roku wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły.

Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej to zmagania muzyczne oraz doskonała okazja do pogłębiania wiedzy z zakresu języków obcych.

W tym roku Festiwal odbył się 10 kwietnia. Wzięli w nim udział uczniowie z 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Na scenie zaprezentowało się 22 wykonawców.

Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach – język angielski, niemiecki oraz rosyjski.

W kategorii języka niemieckiego I miejsce zajęli Agata Magdoń i Kacper Drapała. Duet zaprezentował utwór „Es war einmal im Dezember”. Natomiast wyróżnieni zostali Mariola Dubiel i Łukasz Lisak którzy, zaśpiewali „Bedingungslos”. Z kolei w kategorii języka angielskiego wyróżnienie otrzymała Natalia Stanek za wykonanie „I Won’t Let You Go ”. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowała również Klaudia Krok, która zaśpiewała „There You’ll Be”.

Grono jurorów miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż poziom festiwalu był niezwykle wyrównany. Młodzież zaprezentowała rozmaite utwory obcojęzyczne w bardzo interesujących aranżacjach. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej promuje nie tylko naukę języków obcych, ale jest także świetną okazją do zaangażowania się w pozalekcyjną działalność szkoły. Tym razem mieliśmy możliwość podziwiać tych, którzy obdarzeni zostali pięknym głosem i wrażliwością muzyczną. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

FILM cz1

FILM cz2

FILM cz3

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dominika Jezioro