ZAWSZE WIERNI - WOJEWÓDZKI TURNIEJ POEZJI I PROZY

W III edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI (organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców O. w Sędziszowie Młp. i Starostwo Powiatowe w Ropczycach) pod honorowym patronatem Prezydenta RP, Marszałka Województwa Podkarpackiego  i Podkarpackiego Kuratora Oświaty naszą szkołę reprezentowali: Agata Magdoń, która recytowała wiersz K. Wierzyńskiego „Na rozwiązanie Armii Krajowej” oraz Łukasz Duwer z utworem L. Makowieckiego „Quo vadis Polonia?”.

Podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się 2 marca 2018 r. w  Podziemiach Ratusza Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp. za swoją interpretację Agata otrzymała wyróżnienie a Łukasz zajął III miejsce, zyskując  tym samym nominację do udziału w finale wojewódzkim konkursu. Ten odbył się 9 marca 2018 r. w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach. W zmaganiach wojewódzkich udział wzięło 31 uczniów z kl. VII szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z 5 powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego, rzeszowskiego, mieleckiego oraz sanockiego. Cieszy nas, że wśród nagrodzonych znalazł się Łukasz, który  w finale otrzymał wyróżnienie.

WTPiP ZAWSZE WIERNI odbywa się co roku około Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych toteż oba wydarzenia konkursowe były dla uczestników okazją nie tylko do spotkania z tekstami powstałymi po 1939r. i rozwijającymi rozumienie pojęć: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność wartościom, zasadom, ale także pozwoliły lepiej poznać sylwetki Danuty Siedzikówny i Łukasza Cieplińskiego.