ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

18 listopada uczniowie klasy II BC przygotowali dla siebie i swoich kolegów z II BM zdrowe drugie śniadanie. To w jaki sposób zaczynasz dzień ma wpływ na Twoje samopoczucie. Jeśli organizm już na stracie dostanie konkretną porcję składników odżywczych, to w ciągu dnia łatwiej poradzisz sobie z napięciem i stresującymi sytuacjami. Poza tym wspólne drugie śniadanie to fantastyczna okazja, żeby spędzić ze sobą chwilę.

Tags: 

KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO FORGET ME NOT

W dniu  22 listopada uczniowie klas I – III ze Szkoły Branżowej I Stopnia i uczniowie klas I Technikum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie językowym FORGET ME NOT. Uczniowie zmierzyli się ze znajomością  treści opowiadań, sentencji, słownictwa i wyrażeń zawartych we wszystkich  rodzajach zaprezentowanych  materiałów. Pytania występowały w formie zadań testowych: zamkniętych: typu prawda - fałsz, wielokrotnego wyboru i zadań na dobieranie, a także zadań testowych otwartych: z luką i zadań krótkiej odpowiedzi.

A.K., S.M.B., D.W., E.J.C., P.W.

Tags: 

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „NA TROPIE CZYSTEGO POWIETRZA”!

14 listopada obchodziliśmy  w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony kilkanaście lat temu przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza Fundację Arka z Bielska-Białej. Dziś wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Każdy z nas codziennie podejmuje decyzje, które przekładają się na jakość powietrza w naszej okolicy, a często również na stan powietrza, którym oddychają ludzie na drugim końcu świata.

Tags: 

WYBIERAM ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych wzięli udział w II Podkarpackim Konkursie „Wybieramy zawód przyszłości” organizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i I LO w Łańcucie. Uczestnicy konkursu przygotowywali CV i list motywacyjny w oparciu o ofertę w językach polskim i  angielskim, a najlepsi zostali zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Dwoje spośród naszych uczniów uczestniczyło w takiej rozmowie 22 listopada 2022 r. w I LO w Łańcucie. Piotr Bielański (kl.

Tags: 

TRZY DNI WYPEŁNIONE SZTUKĄ W ZSA-T

W dniach 16, 17 i 18 listopada w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach odbywała się wystawa malarska Pani Danuty Desoń.

Artystka pochodzi z legendarnego Krakowa i jest także mistrzynią cukiernictwa. Studiowała  na Akademii Sztuk Pięknych.  Określa siebie jako  artystkę amatorkę.  Maluje prawie wyłącznie farbami olejnymi, chociaż nie jest jej obca akwarela. Obrazy powstają na płótnie naciągniętym na drewnianą ramę, czyli blejtramie. O miłości do sztuki  malarskiej świadczy ilość namalowanych prac. Spod pędzla Pani Danuty  wyszło ich około tysiąca.  

Tags: 

NOWA INICJATYWA LOP

W ramach działalności szkolnej organizacji Ligi Ochrony Przyrody, w roku szkolnym 2022/20223, po uzgodnieniu z kierownikiem gospodarczym panią B.Wiktor, została podjęta inicjatywa przejęcia opieki nad oczkiem wodnym. Zbiornik ten jest elementem  małej architektury krajobrazu, znajdującym się na terenie ogrodu szkolnego. Podjęte działania miały na celu oczyszczenie zbiornika wodnego i wody, zarybienie rybami ozdobnymi oraz dokarmianie ryb. Całoroczną  opiekę nad tym ekosystemem sprawować będą uczniowie klasy II Ti – Piotr Misiorek, Sebastian Wójcik i Andrzej Szozda.

Tags: 

CIEKAWY WYKŁAD

We wtorek, 15 listopada 2022r., uczniowie klas IV TUP i IV TAP uczestniczyli w wykładzie historyka IPN-u dr-a J. Magdonia w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach. Młodzież usłyszała wiele ciekawych informacji o Ojcach Niepodległości Polski – Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Paderewskim, Wojciechu Korfantym, Ignacym Daszyńskim i Wincentym Witosie. Patron naszej szkoły cieszył się autorytetem wśród ludności chłopskiej, przyczynił się do rozwoju jej świadomości narodowej na terenie zaboru austriackiego.

Tags: 

UCZNIOWIE ZSA-T W MARKOWEJ

W ostatni czwartek, 17 listopada 2022 r., uczniowie naszej szkoły zwiedzali Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, która pokrzyżowała plany odwiedzenia również miejscowego cmentarza, gdzie spoczywają zamordowani przez nazistów Wiktoria i Józef Ulmowie wraz z siódemką dzieci, wyjazd do tego muzeum okazał się bardzo oryginalną lekcją historii.

Tags: 

NAJLEPSZY PROGRAMISTA

Kacper Saletnik – uczeń czwartej klasy w zawodzie technik informatyk znalazł się w grodzie 15 osób, które awansowały do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu programistycznego pn. „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”. Warto zaznaczyć, że po rozwiązaniu 5 zadań pierwszego etapu Kacper uzyskał w tym gronie najlepszy wynik. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie na drodze do finału!

Maciej Matusik

Tags: 

Strony