SALON MATURZYSTÓW 2023

Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w „Salonie Maturzystów”- imprezie organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Informacyjnej dla maturzystów. W tym roku szkolnym odbywał się on na Uniwersytecie Rzeszowskim. 28.09.23r. młodzież klas V uczestniczyła na cyklu wykładów przygotowanych przez ekspertów OKE w Krakowie, rozwiewających mity wokół egzaminów maturalnych. Na maturzystów czekały stoiska uczelni i innych instytucji edukacyjnych z Podkarpacia i całej Polski. Każdy z uczestników mógł pobrać „Informator maturzystów 2024”

Tags: 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września był to dzień, w którym nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Języków. W przygotowaniach wzięły udział klasy wraz z wychowawcami. Zadaniem każdej z nich było wylosowanie jednego z krajów europejskich i zaprezentowanie go we własny i niepowtarzalny sposób. Klasy podjęły wyzwanie, a jego rezultatem była nagroda specjalna, którą otrzymali.

I miejsce- klasa 4 TŻ, która zaprezentowała Francję
II miejsce – klasa 2TŻ, która zaprezentowała Portugalię
III miejsce- klasa 2 TMG, która zaprezentowała Włochy

Tags: 

SPOTKANIE Z PSYCHODIETETYCZKĄ

„Jedzenie ma znaczenie” – tak brzmiało motto  spotkania naszego wyjątkowego gościa, psychodietetyczki, specjalistki zdrowia publicznego, pani Małgorzaty Knych, z uczniami 3 i 4 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Dietetyczka poruszyła  niezwykle ciekawe tematy dotyczące psychodietetyki, a więc właściwych relacji z jedzeniem, pętli nawyków, prawidłowego podejścia do jedzenia.

W zajmujący sposób opowiedziała również o tajnikach swojej pracy oraz udzieliła młodzieży praktycznych wskazówek żywieniowych i zachęciła do aktywności fizycznej.

Tags: 

30. AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

14 i 15 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Głównym celem przedsięwzięcia jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu systematycznie niszczonej przyrody nie jest tylko coroczna jednorazowa zbiórka śmieci, lecz przede wszystkim zmiana złych nawyków, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. W 30.

Tags: 

UCZNIOWIE ZSA-T NA FILMIE O BOHATERZE

W ostatni czwartek  (14 września)  uczniowie naszej szkoły oglądali w rzeszowskim kinie film „Raport Pileckiego” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. To jedna z najdroższych i najdłużej powstających polskich produkcji, opowiadająca o jednym z najodważniejszych ludzi w historii. Bez względu na opinie krytyków widzów po premierze filmu, każdy Polak powinien znać biografię rotmistrza Witolda Pileckiego – żołnierza niezłomnego, który z piekła obozu w Oświęcimiu trafia do piekła ubeckiej katowni na ul.

Tags: 

Esport Legends CS:GO

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w emocjonującym międzyszkolnym turnieju Esport Legends CS:GO, który organizujemy w ramach naszej szkoły. Termin tego niezwykłego wydarzenia został zaplanowany na przełom października i listopada. Zachęcamy do zarejestrowania się na turniej już wkrótce, gdyż rekrutacja rozpoczyna się tuż przed zakończeniem września.

Co jeszcze bardziej ciekawe, mamy dla Was fantastyczną wiadomość! Pula nagród w tym turnieju wynosi około 4000 zł! To doskonała okazja, aby zmierzyć się z najlepszymi graczami CS:GO w okolicy i wygrać atrakcyjne nagrody.

Tags: 

ŚLADAMI KS. DRA J. ZWIERZA

W środę, 13.09.2023 r., uczniowie klasy 3 TI wraz z nauczycielkami Agnieszką Ziębą - Kubik i Katarzyną Czajkowską wzięli udział w wykładzie profesora Władysława Tabasza, który rozpoczął się w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach, a zakończył podczas spaceru po śladach ks. dra J. Zwierza w jego ukochanym mieście. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji o wielkim społeczniku, który zaangażował się w budowę i organizację naszej szkoły, mającej podczas hitlerowskiej okupacji chronić uczące się w niej osoby przed wywózką na roboty w głąb Rzeszy.

Tags: 

NARODOWE CZYTANIE „NAD NIEMNEM” ELIZY ORZESZKOWEJ

W piątek, 8 września 2023 r., uczniowie Zespołu Szkół Agro - Technicznych imienia Wincentego Witosa w Ropczycach: Piotr Misiorek z III TI, Mateusz Micek z III Iag, Milena Bocheńska z III TŻ, Bartłomiej Baran z II TMR, Weronika Piękoś z I TUP, Mikołaj Wlezień z II TMR, Kacper Susz z III TI, Agata Molek z II TI, Klaudia Strzęciwilk z V ŻP i Michał Jarząb V ŻP, pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego i op

Tags: 

NARODOWE CZYTANIE 2023 W ZSA-T

Już 8 września uczniowie naszej szkoły z zapałem i zaangażowaniem włączyli się w kolejną edycję Narodowego Czytania. W tym roku można było posłuchać  fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Opisowe bądź dialogowe partie tekstu pozytywistycznej pisarki brawurowo interpretowali: Weronika Piękoś (I TP), Agata Molek (II TI), Bartłomiej Baran i Mikołaj Wlezień (II TMR), Piotr Misiorek i Kacper Susz (III TI), Milena Bocheńska (III TŻ), Mateusz Micek (III Iag) oraz Klaudia Strzęciwilk i Michał Jarząb (V ŻP).

Tags: 

Strony