projekty

WYNIKI AKCJI „ SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy rejestracją szkoły w akcji „ Szkoła Pełna Talentów” organizowanej przez Lidl Polska. W związku z tym, z ogromną radością przekazujemy wyniki tej akcji. Dzięki współpracy i zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli zebraliśmy 1912 Talenciaków, które mogliśmy wymienić na nagrody rzeczowe. Efektem naszych działań było otrzymanie głośnika multimedialnego, pakietów planszówek dla młodzieży oraz zestawów plastycznych dla naszej szkoły.

Dziękujemy za Waszą energię i wysiłek włożony w zbieranie Talenciaków.

Samorząd Uczniowski

Tags: 

WIDZĘ SIEBIE W TYM ZAWODZIE!

WIDZĘ SIEBIE W TYM ZAWODZIE! NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W PORADNICTWIE ZAWODOWYM. UDZIAŁ ZSA-T W PROJEKCIE WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY W RZESZOWIE

Samodzielne zaplanowanie własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej stanowi duże wyzwanie dla młodych ludzi. Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy, oznaczająca ciągłą potrzebę rozwijania, podnoszenia oraz zdobywania zupełnie nowych kwalifikacji zawodowych, stanowi dodatkowy aspekt, utrudniający podjęcie takiej decyzji. Każde spotkanie z doradcą zawodowym może być ułatwieniem i podpowiedzią w planowaniu ścieżki edukacyjno- zawodowej.

Tags: 

LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich.

Tags: 

SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT

Dzięki staraniom nauczycieli zespołu informatycznego naszej szkole udało się zakwalifikować do ogólnopolskiego programu "Szkoła w Chmurze Microsoft". Dołączyliśmy zatem do sieci szkół, które wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w każdym obszarze działania. Jesteśmy dumni z wyróżnienia i będziemy się starać jeszcze mocniej promować innowacyjne metody nauczania oraz dążyć do coraz głębszej transformacji cyfrowej edukacji w naszej szkole.

Tags: 

PROGRAM JUNKERS SZKOLI

W ramach współpracy odbywają się szkolenia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych (szkolenie z techniki kondensacyjnej oraz szkolenie z rekuperacji i pomp ciepła), które odbywają się w naszych Centrach Szkoleniowych Junkers-Bosch w Warszawie, Krakowie lub Poznaniu.

Uczniowie uczący się w Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zgłoszeni do programu, pod opieką nauczycieli przygotowują się do testów wiedzy, które przeprowadzana są trzy razy do roku na platformie online (osobno z każdego z wyżej wymienionych obszarów wiedzy).

Tags: 

Erasmus +

W dniach 18-19 listopada panie Ewelina Jaworek Cabaj oraz Agnieszka Konefał udały się na szkolenie do Portugalii. Celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat projektu Erasmus+, do którego przygotowuje się nasza szkoła oraz spotkanie z jednym z potencjalnych partnerów projektu, firmą Mobility Friends. Wizyta przebiegała w serdecznej i miłej atmosferze. Nauczycielki wysłuchały prezentacji szkół i organizacji z różnych krajów, gotowych do współpracy w ramach projektu Erasmus+.

Tags: 

MŁODZI EKOLODZY - NA RATUNEK PSZCZOŁOM

„Pszczelarstwo to jedna z najbardziej interesujących dziedzin gospodarki człowieka – zawsze nowa, pasjonująca, zmuszająca do myślenia. W pasiece zawsze dzieje się coś nowego i ciekawego, coś co nawet staremu praktykowi sprawia niespodzianki. Spośród całego świata zwierząt i owadów z którymi człowiek ma do czynienia, pszczoły są jedynymi, wykorzystywanymi przez niego tak wszechstronnie”.

Tags: 

MŁODZI EKOLODZY - NA RATUNEK PSZCZOŁOM

27 lutego 2019r odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego w Zespole Szkół Agro- Technicznych w Ropczycach projektu p.t. „Młodzi ekolodzy na ratunek pszczołom”. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas kształcących się w zawodach : technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz uczniowie klas I i II branżowej szkoły I stopnia - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz III klasy zasadniczej szkoły zawodowej – mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Tags: 

Strony