wycieczki

BYLIŚMY W … TROI!

W połowie kwietnia uczniowie klas: 1 TUP, 1 Ti, 2 TMG, 2 Ti oraz 3 Ti zwiedzali Skansen Archeologiczny w Trzcinicy zwany Karpacką Troją, a także wzięli udział w organizowanych  tam warsztatach łuczniczych, przy okazji odkrywając w sobie nieznane dotychczas talenty.

Tags: 

EKO PRZYGODA W BUDAPESZCIE

W kwietniu uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych mieli okazję wyjechać do Budapesztu w ramach projektu CITIZENS FOR CLIMATE, gdzie - przy połączonych siłach i działając w kilku grupach międzynarodowych - poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska. W czasie realizacji programu, oprócz zwiedzania miasta, uczestnicy starali się sprostać zadaniom przygotowanym przez gospodarzy. Nasz C4C-team zaliczył eko-praktyki, odwiedzając ogród klimatyczny, Makerspace creative company, stację meteorologiczną, oczyszczalnię wody, a także Park miejski Pünkösdfürdő.

Tags: 

ŚLADAMI WYSPIAŃSKIEGO

5 kwietnia 2024 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie obejrzeliśmy zaskakującą i niezwykłą sztukę o Stanisławie Wyspiańskim, który 123 lata temu, w tym samym teatrze, wystawił „Wesele”, wywołując premierą spektaklu niemałe poruszenie w środowisku artystycznym i towarzyski skandal. Współczesna sztuka „Proszę państwa, Wyspiański umiera” także nie pozostawia widza obojętnym i znudzonym. Jest to historia nie o śmierci, ale o życiu czwartego wieszcza; o jego pragnieniach, rozczarowaniach, egoizmie, miłości do sztuki i do pogardzanej przez wielu żony Teosi oraz ich dzieci.

Tags: 

W SŁUŻBIE PRAWU

W dniu 12 marca 2024 r. uczniowie klasy II TI wraz opiekunkami odwiedzili Zakład Karny w Rzeszowie. Celem wycieczki był udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Służby Więziennej związanym z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”. (…) Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej spełniają przede wszystkim funkcję edukacyjną w zakresie prewencji przestępstw. Pokazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy.

Tags: 

Z WIZYTĄ W PCEK-U.

13 grudnia 2023 roku uczniowie klas 5 ŻP i 2 TMG z Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach wraz z opiekunami, Paniami Agnieszką Ziębą-Kubik i Katarzyną Czajkowską oraz Panami Andrzejem Zawiszą i Waldemarem Łagodą udali się do siedziby Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Na miejscu wzięli udział w wykładzie Pana Józefa Słodyczki, byłego nauczyciela ropczyckich szkół, wychowawcy pokoleń absolwentów, którym zaszczepił miłość do historii, na temat „Wybory do Sejmu Ustawodawczego z 1947r.

Tags: 

Z WIZYTĄ W TEATRZE

20 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w teatrze im. Wandy Siemaszkowej spektakl „Don Kichot” wg Miguela de Cervantesa w reżyserii Waldemara Wolańskiego. Trzygodzinny spektakl o błędnym rycerzu i jego walce z wiatrakami był ciekawą lekcją sztuki teatralnej, a także pretekstem do zastanowienia się nad pytaniem – co to znaczy być sobą? Muzyczne widowisko zostało przygotowane z rozmachem, a złożyły się na nie dynamiczne zwroty akcji pełne scen walki, ciekawa scenografia, bogata oprawa muzyczna oraz głębokie teksty piosenek.

Tags: 

WYCIECZKA

W dniu 11.10. 2023 r młodzież z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz z opiekunami wzięła udział w pokazie maszyn rolniczych w Baszni Dolnej k Lubaczowa. Zaproszenie otrzymaliśmy od p. Andrzeja Strzemeckiego przedstawiciela firmy ROL-MECH z Radymna. Zaprezentowano nam kombajn przystosowany do zbioru kukurydzy, agregat uprawowy oraz maszynę do niszczenia resztek pożniwnych tzw mulczer. Gospodarstwo, w którym odbył się pokaz uprawia tę roślinę na obszarze 60 ha.

Tags: 

UCZNIOWIE ZSA-T NA FILMIE O BOHATERZE

W ostatni czwartek  (14 września)  uczniowie naszej szkoły oglądali w rzeszowskim kinie film „Raport Pileckiego” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. To jedna z najdroższych i najdłużej powstających polskich produkcji, opowiadająca o jednym z najodważniejszych ludzi w historii. Bez względu na opinie krytyków widzów po premierze filmu, każdy Polak powinien znać biografię rotmistrza Witolda Pileckiego – żołnierza niezłomnego, który z piekła obozu w Oświęcimiu trafia do piekła ubeckiej katowni na ul.

Tags: 

Strony