wydarzenia

TÊTE-À-TÊTE Z WINCENTYM WITOSEM

Z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2024 Rokiem Wincentego Witosa, w naszej szkole pojawiło się wiele inicjatyw pozwalających świętować 150. rocznicę urodzin tego wielkiego człowieka. Również uczniowie 3. klasy Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie cukiernik wraz z nauczycielką chcieli oddać hołd Wincentemu Witosowi, podziwiając jego wyjątkową osobowość, nieprzeciętne cechy charakteru, odwagę i wielką miłość do Polski.

Tags: 

ABSOLWENCI 2024

Ostatni tydzień kwietnia był czasem pożegnania naszych Absolwentów. Zespól Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach opuścił niezwykły rocznik -  nie tylko ze względu na wspaniałych, utalentowanych młodych ludzi, którzy wielokrotnie przynosili chlubę placówce, wygrywając rozliczne konkursy i angażując się w całe mnóstwo różnego typu przedsięwzięć szkolnych, ale i dlatego, że po raz pierwszy rozstawaliśmy się z uczniami pięcioletniego technikum.

Tags: 

POLA NADZIEI

Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei w ramach współpracy z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili przez pracowników firm, uczniów szkół i przedszkoli oraz osoby indywidualne z województwa podkarpackiego. Wiosną kwiaty są ścinane oraz rozdawane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Tags: 

WARSZTATY CUKIERNICZE

19 kwietnia uczniowie klasy II i III w zawodzie cukiernika przeprowadzili warsztaty cukiernicze dla Klubu Seniora w Wiśniowej pod kierunkiem pani Agnieszki Magryś ze wsparciem pani pedagog. Spotkanie było wyjątkowym doświadczeniem dla seniorów, ale także wspaniałą okazją dla uczniów do podzielenia się swoimi umiejętnościami i wiedzą z lokalną społecznością. Zajęcia przebiegały w przemiłej atmosferze.
AM, SMB

Tags: 

W SŁUŻBIE PRAWU

24 kwietnia odbyło się spotkanie w ramach programu W Służbie Prawu dla uczniów klas pierwszych. Przedstawiciele służby więziennej z Zakładu Karnego z Dębicy z psem Natanem przeprowadzili prelekcje  i pokaz dla naszych uczniów.  Bardzo ważnym celem jest edukacja prawna wśród młodzieży, aby uświadamiała im podstawowe zasady prawa karnego oraz konsekwencje łamania tych zasad. Przekazywanie wiedzy na temat prawa karnego może pomóc młodym ludziom zrozumieć, jakie zachowania są akceptowalne, a jakie mogą prowadzić do konsekwencji prawnych.

Tags: 

SZACHOWI MISTRZOWIE AGRO!

16 kwietnia w auli szkolnej odbyła się kolejna edycja Szachowych Mistrzostw ZSA-T. W tym roku wzięło w nich udział 28 uczniów. Sędzią głównym zawodów był arbiter FIDE Marian Bysiewicz. Kilka godzin zmagań umysłowych i zaciętej rywalizacji pozwoliło wyłonić najlepszych zawodników, a są nimi:

Arkadiusz Sołtys (3 IaG) - I miejsce

Jakub Muzyk (4 Ti) - II miejsce

Piotr Bielański (4 Ti) - III miejsce

Najlepszą szachistką w naszej szkole została trzeci rok z rzędu Andżelika Mazur (5 IbP).

Tags: 

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

4 kwietnia 2024 r. udaliśmy się w egzotyczną podróż do Tajlandii, dzięki spotkaniu z podróżnikiem z grupy Trzask. Nasz gość w dwugodzinnej prezentacji podzielił się bogatą wiedzą o tym azjatyckim kraju; jego mieszkańcach, ich zwyczajach, kulturze. Opowieść ilustrowana ciekawymi zdjęciami i pamiątkami z wyprawy pozwoliła poczuć klimat Azji. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, jak smakuje grillowana szarańcza - pospolita tajska przekąska albo przymierzyć tradycyjny strój ludu Kayan, żyjącego w tajskiej dżungli.

Tags: 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W ostatni wtorek 3 kwietnia 2024 r. gościliśmy na lekcji w pracowni planowania żywienia  p. Małgorzatę Knych - psychodietetyczkę, specjalistkę zdrowia publicznego, absolwentkę naszej szkoły. 

Podczas prelekcji pani dietetyk opowiedziała o prowadzeniu gabinetu oraz programach do układania jadłospisów. Zapoznała uczniów z programem „DietetykPro”, na którym pracuje.

Tags: 

POMÓŻ AFRYCE

Szkolne Koło Caritas i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowały zbiórkę na zakup mleka w proszku dla najmłodszych dzieci w Afryce. Zbiórka odbyła się w dniach 18 do 27 marca. W wyniku podjętych działań została zebrana kwota 452,59 zł, która została wpłacona na konto Caritas. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce!

AM, SMB, AW

Tags: 

Strony