wydarzenia

ROPCZYCE TWOIM MIASTEM W FAKTACH RMF FM

13 kwietnia na rynku w Ropczycach rozbito żółto-niebieskie miasteczko w ramach cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu atrakcyjnych konkursach zorganizowanych przez reporterów, a także skorzystać z poczęstunku i dostać pamiątkowe gadżety. Przez całe przedpołudnie można było usłyszeć w relacji na żywo wypowiedzi naszych rodaków, którzy z dumą prezentowali ropczycką kulturę. Reporterzy odwiedzili m.in. Szwajcarię Ropczycką.

Tags: 

POKAZ MODY

17.04.2019r. z inicjatywy pani dyrektor Agnieszki Mazur, pod opieką pani Moniki Konieczny uczennice klasy I Tż Zuzanna Bączkowska, Kinga Panek, Kinga Rojek i Julia Wiśniewska miały możliwość uczestnictwa w uroczystym otwarciu Galerii Hand MadeRzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Tags: 

RÓŻNE OBLICZA AUTYZMU

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To święto ma zwiększyć wiedzę społeczeństwa odnośnie dzieci dotkniętych autyzmem. Chodzi o polepszenie ich warunków życia, opieki medycznej i zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm.

W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole gościliśmy panią Hannę Wszołek - nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ropczycach. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy ITŻ, IITŻ i III TŻiG.

Tags: 

POROZUMIE O WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ RZESZOWSKĄ

10 kwietnia w murach Politechniki Rzeszowskiej zostało podpisane porozumienie o współpracy z naszą szkolą. W ramach porozumienia uczelnia obejmie honorowym patronatem klasy technikum informatycznego, które będą nosić nazwę klasy politechnicznej. Pod umową określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej podpisali się dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz Pani Dyrektor Agnieszka Mazur.

Tags: 

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZSA-T

Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach w dniu 20 marca 2019r. wzięli udział w 16. edycji ogólnopolskiego programu "Dzień przedsiębiorczości". Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Polega on na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy. "Dzień przedsiębiorczości"  to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodzież trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu, zdobycia wiedzy nt.

Tags: 

OBCHODY DNIA ŻYCIA

W ZSAT jak co roku również tej wiosny pamiętaliśmy o Narodowym Dniu Życia. W tym dniu uczniowie ubrali się na biało - kolor symbolizujący życie. Podobnie artyści, którzy zaprezentowali krótki ale ciekawy montaż słowno - muzyczny, kotry poruszał trudne tematy takie jak aborcja, eutanazja, brak szacunku dla osób chorych i starszych. Uczniowie wskazali na wartości którymi powinniśmy się kierować w życiu. Montaż przygotowali uczniowie pod kierunkiem Elżbiety Szerszeń i Agnieszki Kasprzyk.

Tags: 

MĘSKIE GRANIE

Tegoroczny Dzień Kobiet w naszej szkole był obchodzony nietypowo. Z inicjatywy męskiej części uczniów został zorganizowany koncert - dla Kobiet, który zagrał w bardzo profesjonalny sposób męski zespół naszej szkoły. Oprócz podarunków muzycznych wszystkie kobiety zostały obdarowane życzeniami oraz słodkościami upieczonymi specjalnie na tę okazję - pięknymi różami - które były tak samo smaczne co ładne.

Zespół wystąpił w składzie:

Tags: 

I JUŻ POD DNIACH OTWARTYCH

W dniu 26 marca 2019 r. w godz. od 8.00 – 15.00 po raz kolejny zorganizowaliśmy w szkole DZIEŃ OTWARTY. Była to wspaniała okazja dla uczniów gimnazjów i ósmych klas szkoły podstawowej, by poznać naszą placówkę, zaobserwować panujący w niej klimat a przede wszystkim zwrócić uwagę na ofertę edukacyjną. Dzięki współpracy wielu nauczycieli i zaangażowaniu uczniów rzetelnie przedstawiliśmy swoje atuty. Przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Tags: 

KONFERENCJA SZPZRD

28 marca 2019 roku odbyła się XIV Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica w Przecławiu. W konferencji uczestniczyły: pani Dorota Dudzińska i pani Sylwia Majka - Białorudzka, które działają w Szkolnym Zespole Promocji Zdrowia. „Bezpieczna szkoła, bezpieczny dom, bezpieczne życie” było tematem przewodnim konferencji. Uczestnicy wysłuchali wykładów: pani Anny Szczepanik koordynatora SZPZRD na temat „Szkoła Promująca Zdrowie”, pani Katarzyny Bukała „Bezpieczeństwo w sieci”, ks. prof. dr hab.

Tags: 

REKOLEKCJE SZKOLNE

W dniach od 25 do 27 marca 2019 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Agro-Technicznych i Zespołu Szkół im. dra Jana Zwierza uczestniczyli w rekolekcjach szkolnych. Rekolekcje szkolne mają jeden cel. Dają szansę zastanowienia się i odpowiedzi na dwa pytania: „Kim jestem?” oraz „Dokąd zmierzam?” Ks. Paweł Smoleń, wikariusz z parafii św. Barbary w Ropczycach, w pierwszym zdaniu konferencji zwrócił uwagę zgromadzonym, że głównym prowadzącym jest Jezus Chrystus.

Tags: 

Strony