wydarzenia

NASI GOŚCIE

W ostatni piątek 23 lutego 2024 r., uprzejmie odpowiadając na zaproszenie związane z obchodami 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa oraz Roku Wincentego Witosa w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, odwiedzili nas uczniowie klas siódmych i ósmych okolicznych szkół wraz z opiekunami:

SP Nr 5 w Sędziszowie Małopolskim

SP Nr 1 w Ropczycach

SP w Wielopolu Skrzyńskim

SP  w Górze Ropczyckiej

SP w Gnojnicy Woli

Tags: 

HISTORIA POLSKIEGO ZŁOTEGO

„Edukacja ekonomiczna stanowi fundament dobrobytu narodowego i osobistego” - to słowa Władysława Grabskiego, ekonomisty, który sto lat temu przeprowadził w odrodzonej Polsce reformę gospodarczą. W roku 2024 obchodzimy także setną rocznicę powstania naszej waluty - polskiego złotego, rocznicę utworzenia Banku Polskiego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Tags: 

BAJKOWE WALENTYNKI W ZSA-T

Nie od dziś wiadomo, że baśnie to jedna z miłości naszego dzieciństwa, dlatego też Samorząd Uczniowski zadecydował, że tegoroczne walentynki odbędą się właśnie pod tym hasłem.  
Dnia 15 lutego uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Agro-Technicznych przygotowali dla siebie oryginalne stroje, wybierając ulubioną postać z bajki. Ale na tym ten szczególny  dzień się nie skończył.
Uczniowie klas: 1 TŻ, 1BC oraz 3TŻ przygotowali dla wszystkich mały poczęstunek w formie miłosnych babeczek oraz ciasteczek.

Tags: 

INAUGURACJA ROKU WITOSA w ZSA-T

24 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach odbyła się uroczystość inaugurująca Rok Wincentego Witosa, związana ze 150. rocznicą urodzin Patrona naszej szkoły. Obchody rozpoczęto złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą Witosa. Biało-czerwone wiązanki złożyli Dyrektorzy ZSA-T: pan Bogusław Wojnowski, pani Joanna Kozubowska i pan Marek Kaczor oraz Goście, którzy uświetnili swoją obecnością ten ważny dla nas dzień.

Tags: 

PROJEKT EKOLOGICZNY

W ramach współpracy z firmą Danmar Computers nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu ekologicznego Citizes for Climate C4C . W czwartek 4 styczna 2024 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach dotyczących ekologii. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wykładzie prowadzonym przez przedstawiciela naszego partnera projektu, pana Macieja Markowicza. Spotkanie to miało na celu podniesienie świadomości młodych ludzi w zakresie dbałości o środowisko. Jednocześnie uczniowie mogli przedstawić swoje poglądy, biorąc udział w debacie i wcielając się w różne role.

Tags: 

JASEŁKA NA NASZEJ SCENIE

20 grudnia 2023 r. uczniowie zgromadzeni w szkolnej auli mogli zobaczyć nowy program  przygotowany przez naszych wspaniałych artystów. Tym razem była to uwspółcześniona wersja tradycyjnych jasełek wg pomysłu Iwony Jędrych i Agnieszki Zięby-Kubik, we współpracy z Katarzyną Ziółkowską i Wojciechem Misiorkiem. Godzinny spektakl „Poszukiwania Rodziny z Nazaretu” pozwolił widzom towarzyszyć Maryi i Józefowi w ostatnich godzinach przed narodzeniem ich Dzieciątka, a następnie w betlejemskiej grocie.

Tags: 

NAGRODZENI W KONKURSIE PLASTYCZNYM „ODDAJ KREW- RATUJ ŻYCIE”

„Choć dobro niewiele kosztuje, nie można go kupić”

Mirosław Welz

6 grudnia 2023 roku w sali 205 ZSA-T odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom szkolnego konkursu plastycznego na plakat pt. „Oddaj krew- ratuj życie”. Konkurs miał na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży ,kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych uczniów. Wśród galerii prac jury przyznało następujące miejsca:

I –Wiktoria Błądek z klasy I TI

Tags: 

RETRO-ANDRZEJKI

30 października celebrowaliśmy tradycyjne andrzejki, jednak w nietypowy sposób - w stylu retro.

Mieliśmy okazję poróżować w czasie i przenieść się na chwilę do lat osiemdziesiątych, które dla wielu z nas mogą być jedynie wspomnieniem lub opowieścią rodziców.

Andrzejki to nie tylko przepowiednie i wróżby, ale także dobry czas, aby cieszyć się wspólną zabawą. Dlatego też Samorząd Uczniowski, składający się z 50 uczniów, wraz z jego opiekunkami: Anną Kucharską i Katarzyną Ziółkowską, umożliwili nam spędzenie tego dnia w formie integracji szkolnej.

Tags: 

JABŁOŃ RODZINY ULMÓW W SZKOLNYM OGRODZIE

3 listopada na terenie naszej szkoły została uroczyście posadzona jabłoń.  Ma ona przypominać wartości, którymi żyła rodzina Ulmów.  10 września w Markowej koło Łańcuta miała miejsce uroczystość wyniesienia na ołtarze całej rodziny. Pod tym względem jest to  fenomen, gdyż do tej pory nigdy w historii Kościoła nie dokonano beatyfikacji całej rodziny. A w tym przypadku również dziecka nienarodzonego.  Poprzez ten uroczysty akt Kościół chciał wskazać na wielkość  i niezwykłą wartość wspólnoty, jaką jest rodzina.

Tags: 

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM KPP ROPCZYCE

9 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach panią asp.sztab. Agatą Przybek. Tematem spotkania była ”Odpowiedzialność karna i zasady bezpiecznego poruszania się w strefie publicznej”. W czasie prelekcji zostały poruszone tematy dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów; naruszanie nietykalności cielesnej, wymuszenia, kradzieże, bójki, rozboje, napaści, cyberprzemoc, handel ludźmi.

Tags: 

Strony