KUPUJĘ Z GŁOWĄ CZYTAM ETYKIETY - III SYMPOZJUM NAUKOWE

Sympozjum Naukowe, które odbyło się w tym roku 25 kwietnia cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem . W tym dniu gościli w naszej szkole gimnazjaliści ( 150 uczniów)  z następujących szkół: Zespół Szkół nr 3 w Ropczycach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach, Gimnazjum z Woli Ocieckiej, Gimnazjum z Sędziszowa Małopolskiego, Gimnazjum z Iwierzyc, Gimnazjum z Wielopola Skrzyńskiego, z  Niedźwiady Dolnej i Górnej.

 Program Sympozjum był bardzo ciekawy.  Dla zaproszonych gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego odbył się konkurs  na najlepszą prezentację multimedialną „ Kupuję z głową- czytam etykiety” .Wśród nadesłanych prac koordynatorzy Sympozjum wybrali trzy najlepsze i podczas Sympozjum uczniowie prezentowali swoje prace, za które otrzymali nagrody książkowe. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Ropczycach, z Gimnazjum z Iwierzyc oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach.

W tym dniu odbyło się też podsumowanie konkursu „ Tort pięknie udekorowany” i wręczenie nagród uczniom  naszej szkoły.

Ważnym punktem Sympozjum był wykład pani Małgorzaty Knych, specjalisty do spraw żywienia- „Zasady racjonalnego odżywiania”. Nasz gość- pani Małgorzata przeprowadziła również warsztaty dotyczące obliczania BMI oraz pomiaru tkanki tłuszczowej i zawartości wody w organizmie.

Zaproszeni gimnazjaliści uczestniczyli także w warsztatach – „Znakowanie żywności”. Sami doszli do wniosku, że im mniej substancji wypisanych na etykiecie tym lepiej, bo produkt zdrowszy.

W Sympozjum brali także udział uczniowie naszej szkoły. Podsumowaniem całej imprezy był jak zwykle wspaniały poczęstunek, przygotowany przez uczniów klasy II TŻG, III TŻ i ITŻ .

Serdecznie dziękujemy sponsorom za hojność w darowaniu produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania poczęstunku : Hurtowni „Anko”, Gospodarstwu Rolnemu w Górze Ropczyckiej, Firmie „Mateo”, Samopomocy  Chłopskiej - Delikatesy Centrum oraz Radzie  Rodziców przy Zespole Szkół Agro-Technicznych.