NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA”

W trwającym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i w przeddzień kulminacji akcji Narodowego Czytania uczniowie naszej wysłuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w czasie szkolnej edycji tej akcji, która odbyła się 7 września 2018 r. Tegoroczne Narodowe Czytanie, oprócz  stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, jest też formą uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkolne czytanie wybranych fragmentów powieści poprzedził wywiad z pisarzem, Stefanem Żeromskim, w którego wcielił się Jacek Chruściel. Dzięki tej rozmowie słuchacze poznali okoliczności powstania powieści oraz jej główne wątki. „Przedwiośnie” to nie tylko książka o rewolucji, polityce i wojnie. To także historia młodego chłopaka, który przeżywa wszystkie znane problemy młodości: nieszczęśliwą miłość, rozczarowanie, problemy w szkole, konflikt  z rodzicami.

W szkolnej edycji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego udział wzięli: Agata Magdoń, Natalia Mazur, Sylwia Siepierska, Karolina Bujak, Michał Patro, Kacper Drapała, Karol Grych. Piosenkę na zakończenie zaśpiewali Natalia Stanek i Łukasz Lisak.

Małgorzata Pięta, zdjęcia Rafał Szpara

ZOBACZ ZDJĘCIA