ZSAT ZAGRAŁO DLA WOŚP

Jak co roku od 26 lat, 14 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wsparła Orkiestrę. Już od samego rana młodzież z klas 1, 2 i 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych pod bacznym okiem pan opiekunek przygotowała przeróżne smakołyki. Nasze wokalistki rozśpiewywały się a samorząd uczniowski szykował balony.

O 15.30 to właśnie nasze artystki miały zaszczyt rozpocząć finał WOŚP. Agata Magoń, Klaudia Krok, Wioletta Róg oraz Natalia Stanek wykonały utwory solowe oraz jeden utwór wspólny. W tym czasie nasze szkolne stanowisko zapełniło się babeczkami na słodko i słono, goframi, tostami, pierożkami calzone, zupą gulaszową oraz owocowymi koktajlami. Wyroby te sprzedawane były jako cegiełki na rzecz Orkiestry.

Oprócz uczniów naszej szkoły na scenie, podczas finału mogliśmy podziwiać występy grup akrobatycznych, pokaz baniek mydlanych, inne występy muzyczne oraz wziąć udział w licytacji fantów. Wszystkich zgromadzonych łączył jeden cel - nieść pomoc potrzebującym.  26 finał WOŚP odbywał się pod hasłem: „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na sprzęt potrzebny do ratowania życia niemowlakom.

Nasze propozycja kulinarna cieszyła się dużą popularnością wśród zgromadzonych gości co zaowocowało zebraniem ok 500 zł dla WOŚP.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę tej inicjatywy serdecznie dziękujemy i liczymy na wsparcie w kolejnych latach.

A.D.