DRZWI SZEROKO OTWARTE W ZSA-T!

Podczas Drzwi Otwartych 15 marca sporo się u nas działo! Zaangażowani w przedsięwzięcie uczniowie i nauczyciele serdecznie witali kilkuset ósmoklasistów z kilkudziesięciu szkół oraz ich opiekunów,  a oprowadzając Gości po szkole, opowiadali, dlaczego z całą pewnością warto dołączyć do Agroteamu.

Na sali gimnastycznej, w auli  oraz w pracowniach zawodowych prezentowane były kierunki, które oferuje Nasza Szkoła: Technik Informatyk, Technik Geodeta, Technik Architektury Krajobrazu, Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, Technik Organizacji Turystyki, Technik Poligrafii, Pszczelarz, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych…

Tegoroczne Drzwi Otwarte zorganizowane zostały pod hasłem Agro Da Się Lubić. Potwierdzeniem tych słów był przygotowany przez uczniów z kierunku Cukiernik przepyszny i słodki poczęstunek dla naszych Gości. Natomiast uczniowie z kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych zaproponowali potrawy z wielu zakątków świata – portugalską Paellę z chorizo i krewetkami, hiszpańską Tortillę de patatas, nigeryjską Szkszukę, włoskie Spaghetii a la Neapolitana i ukraińskie Gryczanki.

Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się także pokazy mistrzowskiej sztuki barmańskiej p. Mariusza Grzesika – płonący blat baru i żonglowanie butelkami z kolorowymi napojami za każdym razem wywoływały burzę oklasków zdumionych widzów!

Podczas kreatywnych zajęć z robotyki uczniowie ze szkół podstawowych mogli poczuć się jak konstruktorzy, a świetne prelekcje Strzelców naprawdę żywo interesowały tych, którzy nawet nie podejrzewali, że tego dnia po raz pierwszy będą mieć w ręku karabin z celownikiem lub granat… Cóż, Nasza Szkoła to nie tylko konieczna monotonna nauka, ale mnóstwo okazji do rozwijania istniejących lub odkrywania całkiem nowych pasji!

Na warsztatach szkolnych czekały na uczniów atrakcje przygotowane przez nauczycieli i uczniów z kierunków Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki i Mechanik Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych.

Na najbardziej zaangażowanych Gości czekał Złoty Bilet ZSA-T, którego moc będą mogli wykorzystać we wrześniu – już jako nasi uczniowie (a czeka ich w związku z tym sporo atrakcji). Bo - jak często powtarzali w ostatni piątek nasi mili zwiedzający w rozmowach z kolegami na szkolnych korytarzach -  „tu jest najfajniej”.

Zapraszamy do nas!!!

 

Iwona Jędrych

Agnieszka Zięba-Kubik

GALERIA ZDJĘĆ