informacje

INFORMACJA O WYBORZE PARTNERA PROJEKTU

Powiat Ropczycko-Sędziszowski informuje, że decyzją Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego z dnia 07.11.2023 r. partnerem projektu dla Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego/Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach składanego w naborze wniosków o dofinansowanie projektów nr FEPK.07.13-IP.01-002/23 w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, PRIORYTET 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, DZIAŁANIE FEPK. 07.13 Szkolnictwo zawodowe został wybrany następujący podmiot: KORPORACJA VIP Sp. z o.o., ul.

Tags: 

PODZIĘKOWANIA DLA mBANKU

Dziękujemy serdecznie za docenienie naszego udziału w projekcie "Porwani przez ekonomię". Jest  to projekt edukacyjny Warszawskiego Instytutu Bankowości oparty na książce profesora Witolda Orłowskiego „Ekonomia dla ciekawych”. Projekt skierowany jest głównie do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Celem jest zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków i wsparcie procesu edukacji ekonomicznej w szkołach.

Otrzymane gadżety posłużą jako wzbogacenie puli nagród w konkursach ekonomicznych organizowanych w naszej szkole.

Tags: 

ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BUDOWĘ STUDNI W AFRYCE

29 marca w naszej szkole przeprowadzona została przez Szkolne Koło Wolontariatu zbiórka pieniędzy na budowę studni w Ejioku oraz Nigerii. Jest to miejscowość w Afryce, gdzie mieszkańcy nie mają dostępu do czystej wody. W celu jej zdobycia codziennie muszą wędrować kilka kilometrów do studni, która w porze suchej wysycha. Niestety budowa studni na tym terenie związana jest z dużymi kosztami. Dlatego zwrócono się do Sióstr św. Piotra Klawera, potocznie zwanych klaweriankami o pomoc w tym dziele.

Tags: 

"DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" W ZSA-T

Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach w dniu 22 marca 2023 r. uczestniczyli w 20. edycji ogólnopolskiego programu "Dzień przedsiębiorczości". Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a udział w nim polega na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy. "Dzień przedsiębiorczości" to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodzież trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Tags: 

DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Czy zadajemy sobie pytanie, jak troszczyć się o swoje zdrowie psychiczne? Czy Ty też myślisz, że dostałeś je w prezencie i nie musisz o nie dbać? A może stwierdziłeś, że CIEBIE problem psychiczny nigdy nie będzie dotyczył?

Depresja to choroba, która może dotknąć osoby w każdym wieku. Smutek czy dołek psychiczny, w jaki zdarza nam się wpadać od czasu do czasu, to zupełnie normalne elementy codziennego życia emocjonalnego. To naturalna reakcja organizmu na niepowodzenia czy rozczarowania.

Tags: 

DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

Nasi Informatycy wzięli udział w  lokalnych  obchodach  Dnia Bezpiecznego Internetu 2023. Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Uczniowie z naszej szkoły   uczestniczyli w webinarach organizowanych w ramach  tegorocznych  obchodów  DB. Wiedza, którą  zaczerpnęli ze spotkań online  przyczyni się z pewnością do zwiększania poziomu bezpieczeństwa w korzystaniu z internetu.

J.S.

Tags: 

Strony