SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Ciekawi świata uczniowie mieli okazję odbyć „podróż” na zimną a zarazem fascynującą Islandię nie ruszając się ze szkoły. 24 stycznia w auli szkolnej odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który barwnie i interesująco opowiedział o swoim ostatnim wyjeździe na Islandię - wyspę lodu, wulkanów i gejzerów. Co roku nasza szkoła gości obieżyświatów z grupy „Trzask”, aby rozbudzać ciekawość w młodych ludziach, pokazać, że można żyć inaczej, spełniać marzenia o małych i wielkich podróżach. Od lat organizatorem tych spotkań jest p. Adam Dykas.

Podczas ostatniego spotkania podziwialiśmy malownicze krajobrazy Islandii, a uważni słuchacze mogli dowiedzieć się, dlaczego na wyspie wybuchają gejzery, jak Islandczycy wykorzystują energię geotermalną oraz jak smakuje rekin grenlandzki... Dzięki świetnym zdjęciom towarzyszącym opowieści, mogliśmy zajrzeć do wulkanu, zobaczyć małe maskonury urodzone na wyspie Heimaey i podziwiać islandzką przyrodę, tak odmienną od rodzimej. Podróżnik opowiedział nam także o osobistym spotkaniu z legendarnym Islandczykiem, zwanym „foką”, który po zatonięciu statku przeżył w lodowatej wodzie sześć godzin.

To tylko niektóre z wielu tematów poruszonych podczas tego ciekawego spotkania. Aktywni słuchacze mogli włączyć się do prezentacji, otrzymując za trafną odpowiedź słodką nagrodę.  Zachęcamy uczniów do licznego udziału w następnych spotkaniach z podróżnikiem!

Małgorzata Pięta